Zapraszamy do rezerwacji na  sezon 2016  - nowe domki letniskowe!

"DOMINIK" - Domki Letniskowe
adres:   Sasino, ul. Pałacowa 
poczta:  84-210 Choczewo
telefon: 509 407 599
e-mail: lczermak@wp.pl
 
Atrakcje w Sasinie

 

W Stilo można podziwiać latarnię morską. Wytrwali, po wspięciu się po wielu schodach, nagrodzeni zostaną niezapomnianym widokiem na las, wydmy i morze.

Plaża w tym rejonie jest szeroka i bardzo czysta - w promieniu wielu kilometrów nie ma dużych miast ani przemysłu, (miejscami o szerokości ponad 100 m)

Po drodze do plaży i latarni mijamy z lewej strony unikalny rezerwat cisów. Rezerwat częściowy „Choczewskie cisy” położony jest w północno wschodniej części nadleśnictwa, na terenie gminy Choczewo, w leśnictwie Sasino, przy szosie do morza. Funkcjonuje od 1962 roku. Rzadko kiedy można te piękne drzewa oglądać w naturalnym biotopie.
Głównym celem ochrony rezerwatu jest cis pospolity występujący pod okapem najczęściej sosnowego drzewostanu. Wiek najstarszych cisów jest określany na około 120 lat. Pierwsze cisy na terenie rezerwatu zostały prawdopodobnie wprowadzone sztucznie. Miało to miejsce po 1868 roku (data powstania osiedla dworsko-parkowego w Sasinie). Młodsze osobniki pochodzą z samosiewu.
W rezerwacie występują rośliny chronione, np. storczyk Fuchsa, wawrzynek wilczełyko. Oprócz tego występuje kilka gatunków porostów (np. płucnica islandzka) i grzybów wielkoowocnikowych

Warto wybrać się do Słowińskiego Parku Narodowego na terenie którego podziwiać można ogromne, piaszczyste wydmy.

Dla wędkarzy pozostaje jezioro Sarbsko (6km), a dla szukających mocniejszych wrażeń połowy dorsza z kutra w pobliskiej Łebie.

Nad morzem nie zabraknie okazji do zjedzenia smacznej ryby. W Sasinie i przy latarni w Stilo jest kilka restauracji i smażalni

W Sasine polecamy jazdę konną dla początkujących i zaawansowanych jeźdźców. Jest możliwość jazdy na lonży, duży maneż oraz bardzo atrakcyjne tereny.

   

 

 
Strona główna  | Domki | Atrakcje | Dojazd